+48 12 312 90 10 info@vanking.pl

Bus Kanał – wymiana tylnej lampy w renault master

wymiana tylnej lampy renault master

To już 12 odcinek 2 serii Bus Kanału. W najnowszym odcinku na naszym kanale, wymiana tylnej lampy w Renault Master. Pamiętajcie, Wasze wsparcie jest kluczowe. Subskrybujcie nasz kanał, zostawiajcie łąpkę w górę oraz komentujcie, dawajcie swoje sugestie i uwagi. Czekamy także na Wasze propozycje tematów, zdjęcia i filmy. Bus Kanał to przede wszystkim pomoc dla wszystkich osób związanych z branżą transportową, które codziennie użytkują busy i dokonują samodzielnie serwisu i drobnych napraw.

Wymiana tylnej lampy w renault Master

W najnowszym odcinku pokazujemy jak wymienić lampę oraz pokazujemy przyczynę powstawania usterki. Tylne lampy w Renault Master 3 generacji często ulegają uszkodzeniu z powodu tzw. ograniczników drzwi. Są to proste metalowe elementy, które podczas szerokiego otwarcia klapy , często uderzają w lampę. Powoduje to uszczerbanie plastiku, a co za tym idzie, lampa staje się nieszczelna. Poza tym, że w środku mamy wilgoć i lampa jest mokra, wilgoć dostaje się także do listwy zasilającej, która ulega przyśpieszonej korozji. W efekcie, oprócz mało estetycznego wyglądu, możemy doprowadzić do sytuacji gdzie lampy przestaną świecić, lub będą zwierać. W przypadku zwarcia, możemy mieć niezłą dyskotekę, np. po wciśnięciu hamulca zamiast światła stop, świecić nam będzie kierunkowskaz. Po wymianie lamp warto także zapobiec powstawaniu usterki na nowo. Najprostszym możliwym rozwiązaniem jest owinięcie ograniczników zwykłą gąbką. Najlepiej gąbkę owinąć szarą taśmą klejącą, która jak wszyscy wiemy jest rozwiązaniem na wszystkie problemy.

Poniżej film z wymiany.

BUS KANAŁ S2O12 – WYMIANA TYLNEJ LAMPY RENAULT MASTER 2.3 DCI

Jeżeli potrzebujecie takiej lampy wystarczy odwiedzić nasz sklep online. Tutaj LAMPA

Jeżeli macie problem także z listwą zasilającą to tutaj LISTWA

Do zobaczenia na trasie!

Zobacz też:

Twardy pedał hamulca

Aktualne nowości

Wymiana Filtra powietrza – Bus Kanał

Wymiana Filtra powietrza – Bus Kanał

To już 14 odcinek Bus Kanału w drugiej serii. Już niedługo startujemy z nagraniami do serii 3! Czekamy na Wasze propozycję jak uatrakcyjnić odcinki, ważne też są dla nas Wasze sugestie i pomysły odnośnie tematów. Możemy zdradzić, ż...
Czytaj dalej

Wszystkie aktualności

Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco

Raz w tygodniu informujemy o nowych produktach w ofercie. Wiadomości o promocjach tylko raz. Zero spamu, maksimum korzyści.