+48 12 312 90 10 info@vanking.pl

Utrudnienia w transporcie

Dzisiejszy wpis kierujemy bardziej do rozsądku kierowców i do właścicieli firm transportowych. Jak zauważyliście zapewne także na własnej skórze, ostatnimi czasy zjawiska pogodowe przybierają na sile i mogą powodować znaczne utrudnienia w transporcie.

Silne wiatry – utrudnienia w transporcie

Ostatnie dni były wyjątkowo ciężkie. Silne wiatry w porywach grubo powyżej 100 km/h mocno dały się odczuć nie tylko posiadaczom nieruchomości. To niebezpieczny czas dla kierowców busów z dużymi pakami. Taki samochód stawia niesamowicie duży opór wiatrowi. Nie trzeba chyba specjalnie tłumaczyć jak działa żagiel, a taka paka właśnie w takiej pogodzie się nim staje. Dla zilustrowania zagrożenia poniżej przedstawiamy film.

źródło: Mateo Garage

W takiej sytuacji naprawdę trzeba zwolnić lub najlepiej jeśli jest to możliwe przeczekać na parkingu największe podmuchy. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze tak się da, odbiorca czeka na towar i trzeba jechać. Są jednak bardzo pozytywne reakcję dużych firm. Jeden z potentatów transportu przesyłek w ten weekend poinformował klientów wiadomością sms, że z powodu pogody część przesyłek nie dojedzie na czas. Wielkie brawa za taką decyzję, pokazuje to że zysk nie bierze góry nad bezpieczeństwem i zdrowiem kierowców.

Spadające drzewa – utrudnienia w transporcie

Oczywiście wiatr powoduje też inne skutki, poza niebezpieczeństwem w prowadzeniu pojazdu na drodze. Pamiętajcie, zwracajcie uwagę na to gdzie się poruszacie. W zeszłym tygodniu doszło też do kilku nieciekawych sytuacji spowodowanych zawalonymi drzewami.

Jeśli dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, zgłaszajcie je do swoich przełożonych, nie ryzykujcie zdrowiem bo nic nie jest tego warte.

Zobacz też:

Aktualne nowości

SPRZĘGŁO WISKOTYCZNE

SPRZĘGŁO WISKOTYCZNE

Cześć Busmenki i Busmeni! Dzisiaj w naszym warsztacie zanurzymy się głęboko w temat sprzęgła wiskotycznego, koncentrując się na jego roli w układzie chłodzenia. 🚗❄️ Rola sprzęgła wiskotycznego w układzie chłodniczym: Sprzęgło ...
Czytaj dalej
ZA TO MOŻESZ DOSTAĆ MANDAT!

ZA TO MOŻESZ DOSTAĆ MANDAT!

Sprawdź, za co możesz dostać mandat, a w jakich sytuacjach uda Ci się go uniknąć! Szybka przypominajka o ograniczeniach prędkości i pierwszeństwie pieszych.
Czytaj dalej
Poznaj nasze oddziały – VanKing Niepołomice

Poznaj nasze oddziały – VanKing Niepołomice

Witamy w Małopolsce! Busmenki i busmeni, kontynuujemy cykl, który ma na celu przybliżyć Wam naszą firmę. Chcemy pokazać Wam jak wyglądają nasze oddziały, kto w nich pracuje i pochwalić się fajnym zespoł...
Czytaj dalej

Wszystkie aktualności

Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco

Raz w tygodniu informujemy o nowych produktach w ofercie. Wiadomości o promocjach tylko raz. Zero spamu, maksimum korzyści.