+48 12 312 90 10 info@vanking.pl

Utrudnienia w transporcie

Dzisiejszy wpis kierujemy bardziej do rozsądku kierowców i do właścicieli firm transportowych. Jak zauważyliście zapewne także na własnej skórze, ostatnimi czasy zjawiska pogodowe przybierają na sile i mogą powodować znaczne utrudnienia w transporcie.

Silne wiatry – utrudnienia w transporcie

Ostatnie dni były wyjątkowo ciężkie. Silne wiatry w porywach grubo powyżej 100 km/h mocno dały się odczuć nie tylko posiadaczom nieruchomości. To niebezpieczny czas dla kierowców busów z dużymi pakami. Taki samochód stawia niesamowicie duży opór wiatrowi. Nie trzeba chyba specjalnie tłumaczyć jak działa żagiel, a taka paka właśnie w takiej pogodzie się nim staje. Dla zilustrowania zagrożenia poniżej przedstawiamy film.

źródło: Mateo Garage

W takiej sytuacji naprawdę trzeba zwolnić lub najlepiej jeśli jest to możliwe przeczekać na parkingu największe podmuchy. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze tak się da, odbiorca czeka na towar i trzeba jechać. Są jednak bardzo pozytywne reakcję dużych firm. Jeden z potentatów transportu przesyłek w ten weekend poinformował klientów wiadomością sms, że z powodu pogody część przesyłek nie dojedzie na czas. Wielkie brawa za taką decyzję, pokazuje to że zysk nie bierze góry nad bezpieczeństwem i zdrowiem kierowców.

Spadające drzewa – utrudnienia w transporcie

Oczywiście wiatr powoduje też inne skutki, poza niebezpieczeństwem w prowadzeniu pojazdu na drodze. Pamiętajcie, zwracajcie uwagę na to gdzie się poruszacie. W zeszłym tygodniu doszło też do kilku nieciekawych sytuacji spowodowanych zawalonymi drzewami.

Jeśli dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, zgłaszajcie je do swoich przełożonych, nie ryzykujcie zdrowiem bo nic nie jest tego warte.

Zobacz też:

Aktualne nowości

Nowości tygodnia w VanKing! 30.08.2021

Nowości tygodnia w VanKing! 30.08.2021

To już ostatnie wakacyjne nowości w VanKing! Przewody paliwowe, rury chłodzenia, filtry kabinowe oraz kilka innych ciekawych pozycji czeka na Was. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie! Szczegóły u naszych sprzedawców i handlowcó...
Czytaj dalej
Nowości tygodnia w VanKing! 23.03.2022

Nowości tygodnia w VanKing! 23.03.2022

Kolejny tydzień nowości w VanKing obfituje w wiele ciekawych pozycji. Przewody hamulcowe, turbosprężarki, rury odmy, czujniki ABS i wiele wiele innych znajdziecie w przygotowanej specjalnie ulotce. Wszystkie nowości dostępne TUTAJ.
Czytaj dalej

Wszystkie aktualności

Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco

Raz w tygodniu informujemy o nowych produktach w ofercie. Wiadomości o promocjach tylko raz. Zero spamu, maksimum korzyści.