+48 12 312 90 10 info@vanking.pl

Zaparowane szyby, jak temu zapobiec?

Idzie jesień, ulubiony sezon każdego kierowcy 😊 Deszcze, wilgoć i niskie temperatury powodują zwiększoną wilgoć a co za tym idzie zaparowane szyby wewnątrz kabiny. Jeśli dawno nie czyściłeś szyb, nie wymieniałeś filtra kabinowego albo masz problem z nagrzewnicą to może się okazać, że jazda stanie się męcząca i mało przyjemna.  

Zaparowane szyby – weź je umyj!

Pamiętasz zapewne jak pucowałaś/pucowałeś busa na wiosnę? Ściereczka po wymyciu szyby nadawała się co najwyżej do prania. Obiecywałaś/łeś sobie, będę czyścił okna minimum raz w miesiącu. A tu wrzesień i od ostatniego mycia minęło jedyne pół roku. Chociaż nie jest to bezpośrednia przyczyna to jednak brudne i tłuste szyby powodują większe osadzanie skroplonej pary na swojej powierzchni. Szmata w dłoń! Użyj mikrofibry i wyposaż się w dobry środek przeciw parowaniu.

Zaparowane szyby – może zmienisz filterek?

Pamiętaj, jeśli oglądałeś Bus Kanał, Tomek zwracał uwagę, że warto co sezon zmienić filterek kabinowy. Nagromadzony brud i pył wyłapuje sporo wilgoci z powietrza z zewnątrz i mamy problem!

https://www.youtube.com/watch?v=5hkPxAic42c&t=36s

Sprawdź także, czy nawiewy działają odpowiednio. Problemem może być słabo działający wentylator. Na szczęście w VanKing znajdziesz dobry zamiennik jeśli okaże się, że jest do wymiany.

Rzadką przyczyną parowania szyb może być też uszkodzenie radiatora i nagrzewnicy. Wtedy powodem zwiększonego parowania jest parujący do wnętrza kabiny płyn chłodniczy.

Ostatnim i w zasadzie najważniejszym powodem parowania jest zwyczajnie wilgoć w kabinie. Pamiętaj o dobrym ogrzewaniu wnętrza, zainwestuj w pochłaniacz wilgoci, który możesz umieścić pod fotelem. Sprawdź też uszczelki Mordo. Jeśli busik ma kilka lat, mogą one być już nieco stwardniałe i przepuszczać powietrze z zewnątrz.

Pamiętaj, filtry kabinowe oraz inne części znajdziesz w sklepie VanKing

Zobacz też:

Twardy pedał hamulca

Aktualne nowości

Nowości tygodnia w VanKing! 17.01.2022

Nowości tygodnia w VanKing! 17.01.2022

Kolejne nowości po nowym roku już zawitały w nasze progi. Zapraszamy do sprawdzenia wszystkich pozycji, mamy kilka bardzo ciekawych produktów nawet dla najbardziej wymagających klientów. Szczególnie polecamy Rury chłodzenia do Iveco Daily oraz Atrapa do ...
Czytaj dalej
NOWOŚCI TYGODNIA W VANKING 04.09.23

NOWOŚCI TYGODNIA W VANKING 04.09.23

NOWOŚCI TYGODNIA W VANKING! Zapraszamy jak zawsze do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez naszych specjalistów. W tym tygodniu szczególnie polecamy takie nowości jak: FT61995 – RURA CHŁODZENIA MERCEDES CITAN 12> 1.5CDI FT56328 – SPRĘŻARKA KLIMAT CITROEN BERLINGO 18> 1.5 BlueHD ...
Czytaj dalej
Nowości w VanKing! 17.02.20

Nowości w VanKing! 17.02.20

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami na kolejny tydzień. Szczegóły znajdą Państwo pod linkiem na zdjęciu lub u Naszych konsultantów telefonicznie bądź mailowo.
Czytaj dalej

Wszystkie aktualności

Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco

Raz w tygodniu informujemy o nowych produktach w ofercie. Wiadomości o promocjach tylko raz. Zero spamu, maksimum korzyści.