+48 12 312 90 10 info@vanking.pl

Zaparowane szyby, jak temu zapobiec?

Idzie jesień, ulubiony sezon każdego kierowcy 😊 Deszcze, wilgoć i niskie temperatury powodują zwiększoną wilgoć a co za tym idzie zaparowane szyby wewnątrz kabiny. Jeśli dawno nie czyściłeś szyb, nie wymieniałeś filtra kabinowego albo masz problem z nagrzewnicą to może się okazać, że jazda stanie się męcząca i mało przyjemna.  

Zaparowane szyby – weź je umyj!

Pamiętasz zapewne jak pucowałaś/pucowałeś busa na wiosnę? Ściereczka po wymyciu szyby nadawała się co najwyżej do prania. Obiecywałaś/łeś sobie, będę czyścił okna minimum raz w miesiącu. A tu wrzesień i od ostatniego mycia minęło jedyne pół roku. Chociaż nie jest to bezpośrednia przyczyna to jednak brudne i tłuste szyby powodują większe osadzanie skroplonej pary na swojej powierzchni. Szmata w dłoń! Użyj mikrofibry i wyposaż się w dobry środek przeciw parowaniu.

Zaparowane szyby – może zmienisz filterek?

Pamiętaj, jeśli oglądałeś Bus Kanał, Tomek zwracał uwagę, że warto co sezon zmienić filterek kabinowy. Nagromadzony brud i pył wyłapuje sporo wilgoci z powietrza z zewnątrz i mamy problem!

Sprawdź także, czy nawiewy działają odpowiednio. Problemem może być słabo działający wentylator. Na szczęście w VanKing znajdziesz dobry zamiennik jeśli okaże się, że jest do wymiany.

Rzadką przyczyną parowania szyb może być też uszkodzenie radiatora i nagrzewnicy. Wtedy powodem zwiększonego parowania jest parujący do wnętrza kabiny płyn chłodniczy.

Ostatnim i w zasadzie najważniejszym powodem parowania jest zwyczajnie wilgoć w kabinie. Pamiętaj o dobrym ogrzewaniu wnętrza, zainwestuj w pochłaniacz wilgoci, który możesz umieścić pod fotelem. Sprawdź też uszczelki Mordo. Jeśli busik ma kilka lat, mogą one być już nieco stwardniałe i przepuszczać powietrze z zewnątrz.

Pamiętaj, filtry kabinowe oraz inne części znajdziesz w sklepie VanKing

Zobacz też:

Twardy pedał hamulca

Aktualne nowości

Poznaj nasze oddziały – VanKing Toruń

Poznaj nasze oddziały – VanKing Toruń

Witamy na Kujawach! Busmanki i busmeni, kontynuujemy cykl, który ma na celu przybliżyć Wam naszą firmę. Chcemy pokazać Wam jak wyglądają nasze oddziały, kto w nich pracuje i pochwalić się fajnym zespołem ...
Czytaj dalej
Za co można dostać mandat? – Taryfikator mandatów

Za co można dostać mandat? – Taryfikator mandatów

Nowy rok, nowy taryfikator mandatów! Trzeba dość mocno uważać bo kary stały się naprawdę dotkliwe. Pamiętacie jednak, że czyhają na nas niespodzianki, za które my, busiarze, możemy otrzymać dodatkowy bonus w postaci mandatu. Od 1 stycznia szczegó...
Czytaj dalej

Wszystkie aktualności

Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco

Raz w tygodniu informujemy o nowych produktach w ofercie. Wiadomości o promocjach tylko raz. Zero spamu, maksimum korzyści.