+48 12 312 90 10 info@vanking.pl

Zaparowane szyby, jak temu zapobiec?

Idzie jesień, ulubiony sezon każdego kierowcy 😊 Deszcze, wilgoć i niskie temperatury powodują zwiększoną wilgoć a co za tym idzie zaparowane szyby wewnątrz kabiny. Jeśli dawno nie czyściłeś szyb, nie wymieniałeś filtra kabinowego albo masz problem z nagrzewnicą to może się okazać, że jazda stanie się męcząca i mało przyjemna.  

Zaparowane szyby – weź je umyj!

Pamiętasz zapewne jak pucowałaś/pucowałeś busa na wiosnę? Ściereczka po wymyciu szyby nadawała się co najwyżej do prania. Obiecywałaś/łeś sobie, będę czyścił okna minimum raz w miesiącu. A tu wrzesień i od ostatniego mycia minęło jedyne pół roku. Chociaż nie jest to bezpośrednia przyczyna to jednak brudne i tłuste szyby powodują większe osadzanie skroplonej pary na swojej powierzchni. Szmata w dłoń! Użyj mikrofibry i wyposaż się w dobry środek przeciw parowaniu.

Zaparowane szyby – może zmienisz filterek?

Pamiętaj, jeśli oglądałeś Bus Kanał, Tomek zwracał uwagę, że warto co sezon zmienić filterek kabinowy. Nagromadzony brud i pył wyłapuje sporo wilgoci z powietrza z zewnątrz i mamy problem!

Sprawdź także, czy nawiewy działają odpowiednio. Problemem może być słabo działający wentylator. Na szczęście w VanKing znajdziesz dobry zamiennik jeśli okaże się, że jest do wymiany.

Rzadką przyczyną parowania szyb może być też uszkodzenie radiatora i nagrzewnicy. Wtedy powodem zwiększonego parowania jest parujący do wnętrza kabiny płyn chłodniczy.

Ostatnim i w zasadzie najważniejszym powodem parowania jest zwyczajnie wilgoć w kabinie. Pamiętaj o dobrym ogrzewaniu wnętrza, zainwestuj w pochłaniacz wilgoci, który możesz umieścić pod fotelem. Sprawdź też uszczelki Mordo. Jeśli busik ma kilka lat, mogą one być już nieco stwardniałe i przepuszczać powietrze z zewnątrz.

Pamiętaj, filtry kabinowe oraz inne części znajdziesz w sklepie VanKing

Zobacz też:

Twardy pedał hamulca

Aktualne nowości

Co powoduje wysokie spalanie w busie?

Co powoduje wysokie spalanie w busie?

Wysokie spalanie w busie może mieć różne przyczyny. Możemy wstępnie podzielić je na stricte mechaniczne, związanie ze stanem podzespołów w naszym samochodzie, ale także te związane ze stylem naszej jazdy. Co w takim razie ...
Czytaj dalej

Wszystkie aktualności

Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco

Raz w tygodniu informujemy o nowych produktach w ofercie. Wiadomości o promocjach tylko raz. Zero spamu, maksimum korzyści.