+48 12 312 90 10 info@vanking.pl

Przygotowanie Busa na zimę Vol. 2

przygotoanie busa na zimę

Tak jak obiecywaliśmy, kontynuujemy temat z poprzedniego tygodnia. Przygotowanie busa na zimę to bardzo ważny temat, dlatego warto się do tego zabrać zanim zaskoczą nas pierwsze przymrozki. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że auto nie zawiedzie Was w najmniej odpowiednim momencie.

Przygotowanie busa na zimę – sprawdź uszczelki i nadwozie

Pamiętacie z zeszłego roku? 7 rano, śpieszę się na załadunek podchodzę do auta i niespodzianka. Drzwi nie chcą się otworzyć. Tak mordo, uszczelki przywarły i teraz albo ryzykujesz ich uszkodzeniem, albo czekasz żeby puściły. A wystarczy zawczasu nasmarować je zwykłym sztyftem do uszczelek albo zabezpieczyć odpowiednim sprayem. Przed zabezpieczeniem uszczelek udaj się na myjnię i poświęć kilka minut więcej na dokładne mycie oraz przegląd karoserii. Może uda ci się wyłapać jakieś niepokojące odpryski, które przez zimę mogłyby skorodować. Po umyciu autka i przeglądzie nie oszczędzaj i nawoskuj go porządnie. Zabezpieczona woskiem powłoka mniej się brudzi i zabezpiecza przed kontaktem soli z blacharką.

zadbaj o bezpieczeństwo

Po pierwsze hamulce. Wiadomo nowoczesne busy mają sporo systemów, które wspomagają hamowanie, ale podstawy to podstawy. Klocki i tarcze mają swoją wytrzymałość i żywotność, zajrzyj co się z nimi dzieje. Jeśli okładzina na klocku jest cienika jak naleśnik, a tarcza przypomina płytę CD nie oszczędzaj. Skontroluj także hamulec ręczny, jeśli linka ma swoje lata, w kontakcie z piaskiem i solą może odmówić posłuszeństwa. Przypominamy, linkę się wymienia. Kontrolujemy także stan przewodów hamulcowych oraz samego płynu.

BUS KANAŁ – KONTROLA PŁYNU CHŁODNICZEGO I HAMULCOWEGO DUCATO 2.3

Bezpieczeństwo to także widoczność na drodze! Nie przesadzajmy z widocznością z naszej strony, skontrolujmy najpierw czy nie oślepiamy kierowców z naprzeciwka. Regulacji świateł możemy dokonać na stacji diagnostycznej lub w warsztacie. Odradzamy regulację na własną rękę. Stacje posiadają odpowiedni miernik, który precyzyjnie określa gdzie powinien sięgać strumień światła. Innym problemem, z którym często się borykamy jest niewystraczająca jasność świateł. Powodem takiej sytuacji może być zmatowienie lamp. Jest to dość prosta przeszkoda do wyeliminowania. Wystarczy jedno popołudnie, dobra pasta polerska i chęci. Najczęściej to wystarcza, aby nasze lampy znów ładnie świeciły. Jeżeli to nie pomaga, to najprawdopodobniej nasz reflektor w środku jest uszkodzony, a dokładnie lustro lampy. Niestety nie zawsze da się to naprawić i wtedy konieczna jest wymiana całej lampy. Jeżeli powyższe nie stanowią problemu, to może same żarówki nie dają rady. Poniżej test i porównanie żarówek we Fiacie Ducato.

BUS KANAŁ – TEST ŻARÓWEK H7 DUCATO 2.3

Jeżeli potrzebujecie części i akcesoriów opisywanych w tym artykule, zapraszamy do sklepu TUTAJ

W przyszłym tygodniu ciąg dalszy, będzie o filtrach, oponach i prądzie.

Do zobaczenia na trasie!

Zobacz też:

Twardy pedał hamulca

Aktualne nowości

Delegacja FAST na Ricambisti Day!

Delegacja FAST na Ricambisti Day!

🚗🛠️ Nasz zespół uczestniczył w Ricambisti Day, zorganizowanym we Włoszech przez Notiziario Motoristico! Bardzo się cieszymy, że mogliśmy być częścią tego ekscytującego wydarzenia i to jako jeden ze sponsorów! Dzięki temu przyczyniliśmy się do wspierania branż...
Czytaj dalej
SPRZĘGŁO WISKOTYCZNE

SPRZĘGŁO WISKOTYCZNE

Cześć Busmenki i Busmeni! Dzisiaj w naszym warsztacie zanurzymy się głęboko w temat sprzęgła wiskotycznego, koncentrując się na jego roli w układzie chłodzenia. 🚗❄️ Rola sprzęgła wiskotycznego w układzie chłodniczym: Sprzęgło ...
Czytaj dalej

Wszystkie aktualności

Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco

Raz w tygodniu informujemy o nowych produktach w ofercie. Wiadomości o promocjach tylko raz. Zero spamu, maksimum korzyści.