+48 12 312 90 10 info@vanking.pl

Przygotuj busa na zimę VOL.3

przygotuj busa na zimę

Czołem Busmenki i Busmeni, w ostatnich dwóch wpisach eksploatujemy temat przedzimowego przeglądu naszego blaszaka. Były już m.in. płyny, świece, podwozie, hamulce i światła. Dzisiaj część trzecia, w której skupimy się na filtrach, prądzie i oponach. Wspomnimy tez co nieco o akcesoriach, które mogą okazać się przydatne. Przygotuj busa na zimę mordeczko, naprawdę warto.

Przygotuj busa na zimę – sprawdzamy filtry

Na pierwszy ogień bierzemy filtr paliwa. Temperatury ujemne powodują, że parafina w olejach napędowych szybciej się wytrąca, a w konsekwencji zbiera się w większych ilościach w zbiorniku paliwa, skąd zasysana jest do silnika. Tutaj strażnikiem jest właśnie nasz filtr paliwowy. Według nas wymiana przed zimą tego filtra powinna być rytuałem. Wiadomo, jeśli robiłeś serwis we wrześniu to nie jest to konieczne, ale jeśli filtr ma najechane kilka tysięcy to wymieńcie go koniecznie. Zerknijcie jak łatwo zrobić to samemu.

BUS KANAŁ – WYMIANA FILTRA PALIWA DUCATO 2.3

BUS KANAŁ S2O7 – WYMIANA FILTRA PALIWA IVECO DAILY 3.0

Drugi w kolejności jest filtr powietrza. Zimową porą ilość pyłów na drodze powoduje szybsze zużycie także filtrów odpowiedzialnych za oczyszczanie powietrza. Zapchanie filtra może mieć znaczny wpływ na moc pojazdu, raczej nie chcesz mieć problemów jadąc z ładunkiem pod górę. Nie zapomnij też o komforcie wewnątrz i zmień sobie filterek kabinowy, najlepiej na węglowy. Możesz poczytać o korzyściach TUTTAJ Zachęcamy do zapoznania się z artykułem o filtrach węglowych.

BUS KANAŁ – WYMIANA FILTRA POWIETRZA DUCATO 2.3

Trochę o prądzie – Alternator

Zima, zima, pada śnieg, a każde uruchomienie silnika to ciężka harówka dla naszego akumulatora. Jeśli już przy pierwszych przymrozkach twój rozrusznik kręci z dużym wysiłkiem, a bateria w blaszce jest w miarę świeża, może to oznaczać że alternator nie doładowuje odpowiednio akumulatora. Warto wtedy sprawdzić ładowanie miernikiem u zaprzyjaźnionego mechanika albo wykonać samemu pomiar, jeśli oczywiście posiadasz miernik. Pamiętaj też, że alternator to również zasilanie dla sprzętu elektrycznego twojego busa np. światła, klima,, radio itp.

Pamiętaj o oponach oraz przydatnych gadżetach

O oponach nie trzeba chyba za wiele mówić, podstawa to minimum 4 mm bieżnika, ale to nie gwarantuje nam dobrej przyczepności. Jeśli twoje ogumienie ma więcej niż pięć lat, to z bólem serca ale pożegnaj się z nim jak najszybciej. Nie kombinuj też i nie wrzucaj na tył gorszych opon, to wcale nie jest prawdą, że opony z tyłu mogą być gorszej jakości. Sprawdź też stan koła zapasowego, może się przydać. Zadbaj też o widoczność i zmień wycieraczki. Warto wydać te kilkanaście złotych i mieć dobrą widoczność za kółkiem. Dodatkowo wyposaż się z skrobaczkę i odmrażacz do szyby. Warto wozić ze sobą także kable rozruchowe. Zabezpieczają nas przed przykrymi niespodziankami w mroźny poranek. Pamiętaj, jeżdżąc busem w zmiennych warunkach trzeba mieć też ze sobą łańcuchy i linkę holowniczą.

Chyba jesteśmy gotowi! Do zobaczenia w trasie!

Zobacz też:

Twardy pedał hamulca

Aktualne nowości

NOWOŚCI TYGODNIA W VANKING! 17.04.2023

NOWOŚCI TYGODNIA W VANKING! 17.04.2023

NOWOŚCI TYGODNIA W VANKING! Zapraszamy jak zawsze do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez naszych specjalistów. W tym tygodniu szczególnie polecamy takie nowości jak:FT29172 – KLOCKI HAM VW CADDY III 03> TYŁ 15> FT63548 – TURBOSPRĘŻARKA VW CRAFTER 06> 2.5 TDI 06> ZAPRASZAMY!
Czytaj dalej
NOWOŚCI TYGODNIA W VANKING! 17.10.2022

NOWOŚCI TYGODNIA W VANKING! 17.10.2022

NOWOŚCI TYGODNIA W VANKING! Zapraszamy jak zawsze do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez naszych specjalistów. W tym tygodniu szczególnie polecamy takie nowości jak: MISA OLEJU FORD TRANSIT CUSTOM PODUSZKA KABINY IVECO DAILY Zapraszamy!
Czytaj dalej
Poznaj nasze oddziały – VanKing Toruń

Poznaj nasze oddziały – VanKing Toruń

Witamy na Kujawach! Busmanki i busmeni, kontynuujemy cykl, który ma na celu przybliżyć Wam naszą firmę. Chcemy pokazać Wam jak wyglądają nasze oddziały, kto w nich pracuje i pochwalić się fajnym zespołem ...
Czytaj dalej

Wszystkie aktualności

Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco

Raz w tygodniu informujemy o nowych produktach w ofercie. Wiadomości o promocjach tylko raz. Zero spamu, maksimum korzyści.