+48 12 312 90 10 info@vanking.pl

woda pod maską!

Dzisiejszy wpis poświęcamy właścicielom Fiata Ducato (Peugeot Boxer, Citroen Jumper) wyprodukowanych przed 2014 rokiem,. Problemem w tych modelach jest woda pod maską. Jest to zmora kierowców. Co może być gorszego niż nagła niespodzianka w trasie i to najlepiej na międzynarodówce albo 8 godzin w strugach deszczu z niesprawnym silnikiem wycieraczek.

Woda pod maską – jakie powoduje usterki

Użytkownicy tych modeli mogą mieć problem związany z zalewaniem silnika i całego osprzętu pod maską. Jak wiadomo środowisko wodne nie należy do najbardziej sprzyjających jeśli chodzi o silnik, to samo dotyczy przepustnic, egr-u, wiązek przewodów itd. Jakby tego było mało wilgoć pod maską skutkuje korodowaniem wtryskiwaczy, których potem nie da się wyciągnąć z głowicy. Już niedługo na Bus Kanale przyjdziemy Wam z pomocą i pokażemy jak wyciągnąć zapieczone wtryskiwacze.

Woda pod maską – silnik wycieraczek

Najszybciej objawiającym się problemem związanym ze spływaniem wody pod maskę jest uszkodzenie silnika wycieraczek. Co wtedy robić? No wiadomo, wymieniasz. Zwróć tylko uwagę na rzecz, która jest w tym przypadku najważniejsza. Czy silnik który zakupiłeś posiada odpowiednią osłonkę. Poniżej kompletny zestaw dostępny pod marką FAST.

Silnik wycieraczek FAST FT82803

Jeśli ty lub twój mechanik założy sam silnik, a woda nadal będzie zalewać silnik, możesz być pewna/pewny, ze do usterki dojdzie ponownie. Zwróć także uwagę mechanikowi podczas wymiany, że ta osłona jest ważnym elementem i należy ją zainstalować. Zamontowanie pełnego zestawu daje nam gwarancję na bezproblemowe użytkowanie silnika przez długie lata. Jeśli chcesz kupić silnik wycieraczek lub cały komplet wraz z mechanizmem, wbijaj na SKLEP VANKING

Problem nieszczelności podszybia jest powszechny nie tylko w Polsce, poniżej możecie zobaczyć film nagrany przez użytkowników ze Skandynawii.

ZOBACZ TEŻ:

Aktualne nowości

Środki ostrożności w związku z wirusem COVID-19

Środki ostrożności w związku z wirusem COVID-19

Szanowni Państwo, W związku z rosnącą ilością wykrytych przypadków koronawirusa w Polsce firma VanKing Celkar Group wdrożyła szereg rozwiązań mających na celu zminimalizowanie ryzyka. Wszelkie działania operacyjne firmy przebiegają jak dotychczas bez ż...
Czytaj dalej
Za co mandat? – Taryfikator mandatów

Za co mandat? – Taryfikator mandatów

Nowy rok, nowy taryfikator mandatów! Trzeba dość mocno uważać bo kary stały się naprawdę dotkliwe. Pamiętacie jednak, że czyhają na nas niespodzianki, za które my, busiarze, możemy otrzymać dodatkowy bonus w postaci mandatu. Od 1 stycznia szczegó...
Czytaj dalej

Wszystkie aktualności

Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco

Raz w tygodniu informujemy o nowych produktach w ofercie. Wiadomości o promocjach tylko raz. Zero spamu, maksimum korzyści.