+48 12 312 90 10 info@vanking.pl

woda pod maską!

Dzisiejszy wpis poświęcamy właścicielom Fiata Ducato (Peugeot Boxer, Citroen Jumper) wyprodukowanych przed 2014 rokiem,. Problemem w tych modelach jest woda pod maską. Jest to zmora kierowców. Co może być gorszego niż nagła niespodzianka w trasie i to najlepiej na międzynarodówce albo 8 godzin w strugach deszczu z niesprawnym silnikiem wycieraczek.

Woda pod maską – jakie powoduje usterki

Użytkownicy tych modeli mogą mieć problem związany z zalewaniem silnika i całego osprzętu pod maską. Jak wiadomo środowisko wodne nie należy do najbardziej sprzyjających jeśli chodzi o silnik, to samo dotyczy przepustnic, egr-u, wiązek przewodów itd. Jakby tego było mało wilgoć pod maską skutkuje korodowaniem wtryskiwaczy, których potem nie da się wyciągnąć z głowicy. Już niedługo na Bus Kanale przyjdziemy Wam z pomocą i pokażemy jak wyciągnąć zapieczone wtryskiwacze.

Woda pod maską – silnik wycieraczek

Najszybciej objawiającym się problemem związanym ze spływaniem wody pod maskę jest uszkodzenie silnika wycieraczek. Co wtedy robić? No wiadomo, wymieniasz. Zwróć tylko uwagę na rzecz, która jest w tym przypadku najważniejsza. Czy silnik który zakupiłeś posiada odpowiednią osłonkę. Poniżej kompletny zestaw dostępny pod marką FAST.

Silnik wycieraczek FAST FT82803

Jeśli ty lub twój mechanik założy sam silnik, a woda nadal będzie zalewać silnik, możesz być pewna/pewny, ze do usterki dojdzie ponownie. Zwróć także uwagę mechanikowi podczas wymiany, że ta osłona jest ważnym elementem i należy ją zainstalować. Zamontowanie pełnego zestawu daje nam gwarancję na bezproblemowe użytkowanie silnika przez długie lata. Jeśli chcesz kupić silnik wycieraczek lub cały komplet wraz z mechanizmem, wbijaj na SKLEP VANKING

Problem nieszczelności podszybia jest powszechny nie tylko w Polsce, poniżej możecie zobaczyć film nagrany przez użytkowników ze Skandynawii.

ZOBACZ TEŻ:

Aktualne nowości

Przygotuj busa na zimę VOL.3

Przygotuj busa na zimę VOL.3

Czołem Busmenki i Busmeni, w ostatnich dwóch wpisach eksploatujemy temat przedzimowego przeglądu naszego blaszaka. Były już m.in. płyny, świece, podwozie, hamulce i światła. Dzisiaj część trzecia, w której skupimy się na filtrach, prądzie ...
Czytaj dalej
ZA TO MOŻESZ DOSTAĆ MANDAT!

ZA TO MOŻESZ DOSTAĆ MANDAT!

Sprawdź, za co możesz dostać mandat, a w jakich sytuacjach uda Ci się go uniknąć! Szybka przypominajka o ograniczeniach prędkości i pierwszeństwie pieszych.
Czytaj dalej

Wszystkie aktualności

Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco

Raz w tygodniu informujemy o nowych produktach w ofercie. Wiadomości o promocjach tylko raz. Zero spamu, maksimum korzyści.