+48 12 312 90 10 info@vanking.pl

woda pod maską!

Dzisiejszy wpis poświęcamy właścicielom Fiata Ducato (Peugeot Boxer, Citroen Jumper) wyprodukowanych przed 2014 rokiem,. Problemem w tych modelach jest woda pod maską. Jest to zmora kierowców. Co może być gorszego niż nagła niespodzianka w trasie i to najlepiej na międzynarodówce albo 8 godzin w strugach deszczu z niesprawnym silnikiem wycieraczek.

Woda pod maską – jakie powoduje usterki

Użytkownicy tych modeli mogą mieć problem związany z zalewaniem silnika i całego osprzętu pod maską. Jak wiadomo środowisko wodne nie należy do najbardziej sprzyjających jeśli chodzi o silnik, to samo dotyczy przepustnic, egr-u, wiązek przewodów itd. Jakby tego było mało wilgoć pod maską skutkuje korodowaniem wtryskiwaczy, których potem nie da się wyciągnąć z głowicy. Już niedługo na Bus Kanale przyjdziemy Wam z pomocą i pokażemy jak wyciągnąć zapieczone wtryskiwacze.

Woda pod maską – silnik wycieraczek

Najszybciej objawiającym się problemem związanym ze spływaniem wody pod maskę jest uszkodzenie silnika wycieraczek. Co wtedy robić? No wiadomo, wymieniasz. Zwróć tylko uwagę na rzecz, która jest w tym przypadku najważniejsza. Czy silnik który zakupiłeś posiada odpowiednią osłonkę. Poniżej kompletny zestaw dostępny pod marką FAST.

Silnik wycieraczek FAST FT82803

Jeśli ty lub twój mechanik założy sam silnik, a woda nadal będzie zalewać silnik, możesz być pewna/pewny, ze do usterki dojdzie ponownie. Zwróć także uwagę mechanikowi podczas wymiany, że ta osłona jest ważnym elementem i należy ją zainstalować. Zamontowanie pełnego zestawu daje nam gwarancję na bezproblemowe użytkowanie silnika przez długie lata. Jeśli chcesz kupić silnik wycieraczek lub cały komplet wraz z mechanizmem, wbijaj na SKLEP VANKING

Problem nieszczelności podszybia jest powszechny nie tylko w Polsce, poniżej możecie zobaczyć film nagrany przez użytkowników ze Skandynawii.

ZOBACZ TEŻ:

Aktualne nowości

Zadbaj o busa w zimie!

Zadbaj o busa w zimie!

Zima to dość wymagający okres w naszej szerokości geograficznej. No cóż, taki mamy klimat i dlatego warto przestrzegać niektórych prostych zasad, dzięki którym unikniemy niepotrzebnych stresów.   Uszczelki  Na zewnątrz mróz, potem ...
Czytaj dalej
Bus Kanał wjeżdża na pełnej!

Bus Kanał wjeżdża na pełnej!

Cześć Busmenki i Busmeni. Zapraszamy wszystkich do śledzenia naszej nowej produkcji. Bus Kanał to miejsce, gdzie każdy, kto szuka porad dotyczących napraw busa, znajdzie coś dla siebie. Za pośrednictwem YouTube będziecie mogli co tydzień obejrzeć nowy film zwią...
Czytaj dalej

Wszystkie aktualności

Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco

Raz w tygodniu informujemy o nowych produktach w ofercie. Wiadomości o promocjach tylko raz. Zero spamu, maksimum korzyści.