+48 12 312 90 10 info@vanking.pl

woda pod maską!

Dzisiejszy wpis poświęcamy właścicielom Fiata Ducato (Peugeot Boxer, Citroen Jumper) wyprodukowanych przed 2014 rokiem,. Problemem w tych modelach jest woda pod maską. Jest to zmora kierowców. Co może być gorszego niż nagła niespodzianka w trasie i to najlepiej na międzynarodówce albo 8 godzin w strugach deszczu z niesprawnym silnikiem wycieraczek.

Woda pod maską – jakie powoduje usterki

Użytkownicy tych modeli mogą mieć problem związany z zalewaniem silnika i całego osprzętu pod maską. Jak wiadomo środowisko wodne nie należy do najbardziej sprzyjających jeśli chodzi o silnik, to samo dotyczy przepustnic, egr-u, wiązek przewodów itd. Jakby tego było mało wilgoć pod maską skutkuje korodowaniem wtryskiwaczy, których potem nie da się wyciągnąć z głowicy. Już niedługo na Bus Kanale przyjdziemy Wam z pomocą i pokażemy jak wyciągnąć zapieczone wtryskiwacze.

Woda pod maską – silnik wycieraczek

Najszybciej objawiającym się problemem związanym ze spływaniem wody pod maskę jest uszkodzenie silnika wycieraczek. Co wtedy robić? No wiadomo, wymieniasz. Zwróć tylko uwagę na rzecz, która jest w tym przypadku najważniejsza. Czy silnik który zakupiłeś posiada odpowiednią osłonkę. Poniżej kompletny zestaw dostępny pod marką FAST.

Silnik wycieraczek FAST FT82803

Jeśli ty lub twój mechanik założy sam silnik, a woda nadal będzie zalewać silnik, możesz być pewna/pewny, ze do usterki dojdzie ponownie. Zwróć także uwagę mechanikowi podczas wymiany, że ta osłona jest ważnym elementem i należy ją zainstalować. Zamontowanie pełnego zestawu daje nam gwarancję na bezproblemowe użytkowanie silnika przez długie lata. Jeśli chcesz kupić silnik wycieraczek lub cały komplet wraz z mechanizmem, wbijaj na SKLEP VANKING

Problem nieszczelności podszybia jest powszechny nie tylko w Polsce, poniżej możecie zobaczyć film nagrany przez użytkowników ze Skandynawii.

ZOBACZ TEŻ:

Aktualne nowości

Poznaj nasze oddziały – VanKing Tarnów

Poznaj nasze oddziały – VanKing Tarnów

Witamy w Małopolsce! Busmenki i busmeni, kontynuujemy cykl, który ma na celu przybliżyć Wam naszą firmę. Chcemy pokazać Wam jak wyglądają nasze oddziały, kto w nich pracuje i pochwalić się fajnym zespoł...
Czytaj dalej
Informacja!

Informacja!

Szanowni Klienci, w związku ze zmianami w systemie pracy firm kurierskich DHL i DPD, polegające na wstrzymaniu odbioru przesyłek w soboty, podjęliśmy decyzje o zmianach w systemie pracy naszego magazynu oraz działu Hurt Polska. W zwią...
Czytaj dalej

Wszystkie aktualności

Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco

Raz w tygodniu informujemy o nowych produktach w ofercie. Wiadomości o promocjach tylko raz. Zero spamu, maksimum korzyści.