+48 12 312 90 10 info@vanking.pl

Jak działa giełda transportowa?

Usługi transportowe należą do najszybciej rozwijających się branż, stanowiących jedno z kół zamachowych polskiej gospodarki. Aby skutecznie usprawnić sektor TSL powstało wiele innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich są giełdy transportowe, które ułatwiają wyszukiwanie partnerów i nawiązywanie nowych relacji w branży transportowej. Na jakiej zasadzie funkcjonuje giełda transportowa i dlaczego warto z niej korzystać?

Co to jest giełda transportowa?

Giełda transportowa to wirtualny rynek, który stanowi doskonały kanał komunikacyjny pomiędzy firmami transportowymi, spedytorami, a  osobami prywatnymi. Ma na celu pozyskiwanie zleceń oraz przyspieszenie zawierania transakcji w branży transportowej. Spedytorzy korzystający z giełdy mają dostęp do dużej bazy firm przewozowych, która ułatwia im podjąć z nimi współpracę. Natomiast przewoźnicy mogą w łatwy sposób pozyskiwać nowych klientów, redukując puste przebiegi. Przyjmując nowe zlecenia i zabierając ładunek w drodze powrotnej, wykorzystanie busów jest bardziej optymalne i opłacalne.

Firmy transportowe zapełniając pojazd na trasie powrotnej mogą znacząco zwiększyć dochody, a przy tym przyczynić się do redukcji natężenia ruchu na drogach. Kolejną grupą użytkowników giełdy transportowej są klienci prywatni, którzy mają możliwość nadawania przesyłek z dowolnej kategorii. Mogą to być zarówno meble, sprzęt elektroniczny, żywność, motocykl, rower, części pojazdów czy sprzęt RTV i AGD – wszystko zależy od możliwości przewoźnika i floty, jaką dysponuje. Wielu doświadczonych przewoźników obejmuje zasięgiem nie tylko całą Polskę, ale również Europę w zależności od potrzeb zleceniodawcy.

Giełda transportowa – sprawne wyszukiwanie ofert

Korzystając z giełdy transportowej spedytorzy, przewoźnicy, jak i klienci indywidualni mogą znacząco zaoszczędzić czas i pieniądze. Firmy z różnych części Polski czy Europy w łatwy sposób nawiązują relacje biznesowe, na zasadzie obustronnych korzyści. Za pomocą kilku kliknięć mają możliwość złożenia oferty i sprawnego kontaktu ze stroną transakcji. Każdego dnia na giełdzie transportowej pojawiają się ogłoszenia zarówno zleceniodawców, jak i zleceniobiorców chcących nawiązać współpracę. W przypadku osób zlecających transport, wystarczy wybrać odpowiednią kategorię, ustalić zakres cenowy, trasę, datę, typ ładunku i w razie potrzeby umieścić dodatkowe warunki przewozu.

Ta zasada działa w dwie strony – przewoźnik powinien nie tylko wyszukiwać nowych ofert, ale także publikować ogłoszenia z informacjami dotyczącymi wolnych przebiegów na trasie. Co więcej, na platformach jest możliwość wystawiania ocen użytkownikom, co zdecydowanie zwiększa ich wiarygodność. Giełda transportowa daje duże możliwości przewoźnikom pozyskania opłacanych zleceń, a zleceniodawcom sprawne przetransportowanie ładunku. Platforma wyslijbusem.pl łączy firmy spedycyjne, transportowe i klientów indywidualnych w znaczący sposób ułatwiając kontakt pomiędzy wszystkimi stronami transakcji.

Zachęcamy do odwiedzenia giełdy Wyślij Busem i zapoznania się z możliwościami zarówno dla przewoźników jak i klientów.

Jeśli jesteś przewoźnikiem możesz także skorzystać z promocji, szczegóły na www.wyślijbusem.pl

Zobacz też:

Aktualne nowości

Bus Kanał wjeżdża na pełnej!

Bus Kanał wjeżdża na pełnej!

Cześć Busmenki i Busmeni. Zapraszamy wszystkich do śledzenia naszej nowej produkcji. Bus Kanał to miejsce, gdzie każdy, kto szuka porad dotyczących napraw busa, znajdzie coś dla siebie. Za pośrednictwem YouTube będziecie mogli co tydzień obejrzeć nowy film zwią...
Czytaj dalej

Wszystkie aktualności

Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco

Raz w tygodniu informujemy o nowych produktach w ofercie. Wiadomości o promocjach tylko raz. Zero spamu, maksimum korzyści.