+48 12 312 90 10 info@vanking.pl

Jak działa giełda transportowa?

Usługi transportowe należą do najszybciej rozwijających się branż, stanowiących jedno z kół zamachowych polskiej gospodarki. Aby skutecznie usprawnić sektor TSL powstało wiele innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich są giełdy transportowe, które ułatwiają wyszukiwanie partnerów i nawiązywanie nowych relacji w branży transportowej. Na jakiej zasadzie funkcjonuje giełda transportowa i dlaczego warto z niej korzystać?

Co to jest giełda transportowa?

Giełda transportowa to wirtualny rynek, który stanowi doskonały kanał komunikacyjny pomiędzy firmami transportowymi, spedytorami, a  osobami prywatnymi. Ma na celu pozyskiwanie zleceń oraz przyspieszenie zawierania transakcji w branży transportowej. Spedytorzy korzystający z giełdy mają dostęp do dużej bazy firm przewozowych, która ułatwia im podjąć z nimi współpracę. Natomiast przewoźnicy mogą w łatwy sposób pozyskiwać nowych klientów, redukując puste przebiegi. Przyjmując nowe zlecenia i zabierając ładunek w drodze powrotnej, wykorzystanie busów jest bardziej optymalne i opłacalne.

Firmy transportowe zapełniając pojazd na trasie powrotnej mogą znacząco zwiększyć dochody, a przy tym przyczynić się do redukcji natężenia ruchu na drogach. Kolejną grupą użytkowników giełdy transportowej są klienci prywatni, którzy mają możliwość nadawania przesyłek z dowolnej kategorii. Mogą to być zarówno meble, sprzęt elektroniczny, żywność, motocykl, rower, części pojazdów czy sprzęt RTV i AGD – wszystko zależy od możliwości przewoźnika i floty, jaką dysponuje. Wielu doświadczonych przewoźników obejmuje zasięgiem nie tylko całą Polskę, ale również Europę w zależności od potrzeb zleceniodawcy.

Giełda transportowa – sprawne wyszukiwanie ofert

Korzystając z giełdy transportowej spedytorzy, przewoźnicy, jak i klienci indywidualni mogą znacząco zaoszczędzić czas i pieniądze. Firmy z różnych części Polski czy Europy w łatwy sposób nawiązują relacje biznesowe, na zasadzie obustronnych korzyści. Za pomocą kilku kliknięć mają możliwość złożenia oferty i sprawnego kontaktu ze stroną transakcji. Każdego dnia na giełdzie transportowej pojawiają się ogłoszenia zarówno zleceniodawców, jak i zleceniobiorców chcących nawiązać współpracę. W przypadku osób zlecających transport, wystarczy wybrać odpowiednią kategorię, ustalić zakres cenowy, trasę, datę, typ ładunku i w razie potrzeby umieścić dodatkowe warunki przewozu.

Ta zasada działa w dwie strony – przewoźnik powinien nie tylko wyszukiwać nowych ofert, ale także publikować ogłoszenia z informacjami dotyczącymi wolnych przebiegów na trasie. Co więcej, na platformach jest możliwość wystawiania ocen użytkownikom, co zdecydowanie zwiększa ich wiarygodność. Giełda transportowa daje duże możliwości przewoźnikom pozyskania opłacanych zleceń, a zleceniodawcom sprawne przetransportowanie ładunku. Platforma wyslijbusem.pl łączy firmy spedycyjne, transportowe i klientów indywidualnych w znaczący sposób ułatwiając kontakt pomiędzy wszystkimi stronami transakcji.

Zachęcamy do odwiedzenia giełdy Wyślij Busem i zapoznania się z możliwościami zarówno dla przewoźników jak i klientów.

Jeśli jesteś przewoźnikiem możesz także skorzystać z promocji, szczegóły na www.wyślijbusem.pl

Zobacz też:

Aktualne nowości

Nowości w VanKing! 07.01.20

Nowości w VanKing! 07.01.20

Zapraszamy do pierwszych w nowym roku Nowości w naszej ofercie! Co tydzień przygotowujemy dla Państwa nowe pozycje. Szczegóły oferty mogą zostać przedstawione w naszych oddziałach, telefonicznie lub mailowo.
Czytaj dalej

Wszystkie aktualności

Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco

Raz w tygodniu informujemy o nowych produktach w ofercie. Wiadomości o promocjach tylko raz. Zero spamu, maksimum korzyści.